Kontynuuj w Niepublicznej Szkole Językowej Weldon School

Sobotnia Akademia Umiejętności

Sobotnia Akademia Umiejętności

Zorganizujemy urodziny dla Twojej pociechy w Fun&Sport

Fundacja Radosny Uśmiech Dziecka

fundacja logo

Aktualności

ZAJĘCIA DODATKOWE Z MALARSTWA W WELDON KIDS

15-10-2020

 

Działalność malarska cieszy się wielkim zainteresowaniem u dzieci. Twórcza praca jest dla nich wspaniałą zabawą, daje radość i zadowolenie. 

 Poprzez działanie i tworzenie dziecko wyraża siebie i jest to niezwykle ważny i drogocenny  moment informacji o nim: o jego problemach i radościach. Efekt działania w postaci kolorowego rysunku, czegoś, co można wziąć do ręki, podarować mamie, cioci, pani w przedszkolu – pozostaje na długo.

Tworząc, dziecko doznaje różnych wrażeń wywołanych samym tematem, barwami, różnorodnością materiału, kształtów, form. Pozytywne przeżycia dopingują do działania, uaktywniają wszystkie funkcje twórcze, wzbogacają doświadczenia plastyczne, zachęcając do twórczych poszukiwań i rozwiązań.

Dzieci uczą się wiary we własne siły, wyrozumiałości dla innych, współpracy i pomagania sobie nawzajem.

Czym można zainspirować dzieci?:

  • Wszystkim: baśnią, wierszem, szumem wiatru, śpiewem ptaka, muzyką, odgłosem deszczu;
  • Radością i smutkiem;
  • Obrazami, rzeczami fizycznymi, namacalnymi, zjawiskami, emocjami, przeżyciami.

Dzieci nieśmiałe zyskują pewność siebie, rozwijają poczucie własnej wartości, przełamują często barierę niepewności i strachu. Dzieci nadpobudliwe – mają możliwość rozładowania często wielkiego napięcia emocjonalnego. Zajęcia malarskie pełnią, więc rolę terapeutyczną, uczą cierpliwości, samodzielności.  U wszystkich dzieci zajęcia plastyczne rozwijają wyobraźnię, pobudzają fantazję, uczą zachowań społecznych.

 Trzeba pamiętać, że dziecko wypowiada się w sposób bezpośredni i spontaniczny. Jednym nieuważnym słowem możemy je zranić i zniechęcić do dalszej pracy.Nie efekt pracy dziecka jest najważniejszy, lecz samo przeżywanie w trakcie tworzenia i powinniśmy sobie zdawać z tego sprawę. Zawsze zauważamy osiągnięcia u dziecka i trzeba wyraźnie mu o tym powiedzieć.

Warto, aby Rodzice znaleźli trochę czasu. Chociaż jeden raz w tygodniu i wspólnie z dzieckiem stworzyli coś wspaniałego.

Może Państwo dowiecie się czegoś więcej o swoim dziecku?

A jak malują na zajęciach zapraszam do fotorelacji .

Barbara Różańska nauczyciel malarstwa

logo UE

 

Ta strona korzysta z plików cookies - więcej informacji...