Kontynuuj w Niepublicznej Szkole Językowej Weldon School

Sobotnia Akademia Umiejętności

Sobotnia Akademia Umiejętności

Zorganizujemy urodziny dla Twojej pociechy w Fun&Sport

Fundacja Radosny Uśmiech Dziecka

fundacja logo

Aktualności

Wakacje V tydzień

06-08-2019

Za nami już piąty tydzień wakacji , który spędziliśmy na podróżach po Europie. Głównym celem tego tygodnia w grupach starszych było  rozwijanie i wzmacnianie postawy patriotycznej oraz rozbudzanie zainteresowania innymi krajami oraz odmiennymi kulturami.      

W poniedziałek uczyliśmy się tańczyć krakowiaka, a na boisku bawiliśmy się w  zbijaka, ciuciubabkę, berka, baba jaga patrzy.

We wtorek wyruszyliśmy w daleką podróż do Londynu, był to dzień „Po angielsku”. Tego dnia odbyło się w przedszkolu „five o’clock” – wspólne zaparzenie i wypicie herbaty po angielsku. Do herbatki wcześniej przygotowaliśmy pyszne owsiane ciasteczka.

W środę wybraliśmy się na wycieczkę do Skansenu w Kolbuszowej.  Dzieci miały możliwość zwiedzić dawne chłopskie chaty i budynki gospodarcze, młyn wodny, wiatraki, kuźnię, obejrzeć sprzęty, jakimi posługiwali się ludzie, zabawki, którymi bawiły się dzieci, obserwowały zwierzęta hodowane w niektórych zagrodach.  Zobaczyły szkołę sprzed 100 lat, przydrożną kapliczkę, a także kościół, w którym bardzo spodobały im się pięknie ozdobione ołtarze. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Nadleśnictwo w Tuszymie , gdzie z wielkim zachwytem dzieci podziwiały wystawę przyrodniczą. W szkółce leśnej natomiast  widzieliśmy poletka sadzonek, bo to nie prawdziwa szkoła tylko część lasu, na którym hoduje się malutkie drzewka, żeby potem z nich wrósł duży las.

Kolejnego dnia dzieci poznały stolicę, flagę oraz najciekawsze zabytki i regiony Włoch, witały się zwrotem "Bongiorno" a żegnały - "Arrivederci". Przedszkolaki poznały przygody słynnego drewnianego pajacyka - Pinokia. Wybrały się także na słynna włoska pizzę.

Ostatniego dnia wybraliśmy się do Francji. Multimedialna prezentacja, wzbogacona o dźwięki i filmiki, np. hymn Francji, bicie dzwonów w katedrze Notre Dame czy pokaz "Kankana" sprawiły, że dzieci poczuły klimat tego kraju. Najwięcej radości i emocji wywołały zdjęcia z Disneylandu. Nie zabrakło również tradycyjnych serów dla prawdziwych smakoszy.

Cały tydzień upłynął w bardzo radosnym nastroju.

logo UE

 

Ta strona korzysta z plików cookies - więcej informacji...