Zapraszamy także do naszej Szkoły Podstawowej Weldon SCHOOL

szkoła weldon school

Sobotnia Akademia Umiejętności

Sobotnia Akademia Umiejętności

Urodziny w przedszkolu:

urodziny

Fundacja Radosny Uśmiech Dziecka

fundacja logo

Aktualności

Święto Niepodległości w grupie Odkrywcy

10-11-2017

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada 2017r. obchodziliśmy „Święto Niepodległości”. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Dzieci z grupy IX wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Wykonali również flagi Polski z wykorzystaniem białej i czerwonej farby.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w specjalnej akademii, którą przedstawili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Weldon School”.

Na zajęciach dydaktycznych na baczność odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Oglądnęliśmy film o polskich symbolach narodowych dla najmłodszych pt. "Polak Mały!", zaśpiewaliśmy piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Odbyły się również zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, na których mieliśmy okazję przypomnieć sobie po raz kolejny najważniejsze polskie symbole narodowe, ułożyć godło z kawałków puzzli, oraz pomalować flagę Polski.

Głównym celem tego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

logo UE

 

Ta strona korzysta z plików cookies - więcej informacji...