Zapraszamy także do naszej Szkoły Podstawowej Weldon SCHOOL

szkoła weldon school

Sobotnia Akademia Umiejętności

Sobotnia Akademia Umiejętności

Urodziny w przedszkolu:

urodziny

Fundacja Radosny Uśmiech Dziecka

fundacja logo

Aktualności

„11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości” w grupie III Kangurki

10-11-2017

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości.

Dla przedszkolaka te pojęcia są trudne, ale my wiemy jak bardzo ważne. Przy okazji takich właśnie świąt przybliżamy dzieciom słowa: patriotyzm lub służba Ojczyźnie, przywiązanie do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej? Pokazujemy dzieciom troskę o dobro kraju, pokazujemy to, co osiągnęły poprzednie pokolenia. W przedszkolu dzieci poznają Symbole Narodowe, uczymy ich hymnu, przybliżamy bliższe i dalsze środowisko. Ucząc dzieci często ocieramy się o historię… jesteśmy Polakami.

„Kto ty jesteś?
–Polak mały…”

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada 2017r. obchodziliśmy „Święto Niepodległości”. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Dzieci z grupy III wykonały na tę uroczystość przy pomocy nauczyciela, kotyliony w barwach ojczystych. Przedszkolaki tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach. W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy flagi Polski w kolorach biało – czerwonych z wykorzystaniem czerwonej bibuły.

Kangurki z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestniczyły w specjalnym programie artystycznym w wykonaniu dzieci z Podstawowej Szkoły „Weldon School”.

Na sali dydaktycznej nie zabrakło zabawy przy piosence „ Jesteśmy Polką i Polakiem”. Był również quiz wiedzy „Wycieczka po Polsce”, dzieci utrwaliły wiadomości z roku ubiegłego na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń historycznych naszej ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem tego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

logo UE

 

Ta strona korzysta z plików cookies - więcej informacji...